nedelja, 1. november 2009

Naslov prvaka WRC oddan

Na zadnjem rallyju v Veliki Britaniji je Sebastien Loeb prišel ponovno do naslova svetovnega prvaka.

Celotni rally je potekal srdit boj med Hirvonenom in Loebom, a po odprtem motornem pokrovu in težavami motorja Hirvonena je bil naslov prvaka že odločen.

Tretji je bil drugi Citroenov dirkač Daniel Sordo, četrto in peto mesto pa sta si delila brata Solberg, Peter pred Henningenom.

V P-WRC prvenstvu si je zmago privozil norvežan Eyvind Brynildsen z Škodo Fabio S2000, a bil kasneje izključen zaradi nepravilnosti na dirkalniku. Odlično se je vozil tudi Sandell z Fabio a na deveti HP izgubil ogromno mest. Kasneje je pridobil z odlično vožnjo veliko mest in prišel na skupno 21 mesto. Tako je v P-WRC prvenstvu na tem rallyju zmagal Prokop pred Araijem.
Rally je uspešno končal tudi slovenski predstavnik Tomaž Kaučič. Na cilj je prišel le po treh valjih in zasedel 29.mesto, kar je za prvi nastop in s takimi težavami odličen rezultat!
Tako, prvenstvo je odločeno, Loeb z točko prednosti pred Hirvonenom in Sordo na tretjem mestu. Latvala je po nekaj napakah v letošnji sezoni na četrtem mestu.